Szwedzki styl czyli Volvo V60

Samochody, leasing ,volvo v60, wynajem

Volvo kojarzy nam się z kanciastych jeżdżących za dawnych lat karawanów. 90-tych latach każda firma pogrzebowa miała przynajmniej jedno Volvo swojej flocie.Teraz przez te wszystkie lata Marka Volvo zmieniła się na mniej kanciastą, co przykładem jest model V60, które trafiło do sprzedaży latem bieżącego roku. Jest to w pełni udane nadwozie, którejkolwiek strony się spojrzy, to nas urzeka.

Z przodu rzucają się światła, które są od jakiegoś czasu charakterystyczne dla marki Volvo. Układ wydechowy z dwiema końcówkami  co oczywiście jest atrapą, gdzie moim zdaniem nie powinno tak wyglądać przy takiej marce premium. Niestety każda marka tak buduję teraz układy wydechowe nic nie poradzimy.

Samochody, leasing ,volvo v60, wynajem

Samochody, leasing ,volvo v60, wynajemSamochody, leasing ,volvo v60, wynajem

Gdy patrzymy z boku na samochód, to szyby zwężają się ku tyłowi, dzięki temu bagażnik nie sprawia wrażenia doczepionego. Bagażnik ma pojemności 529 L i jest większy od Audi A4 i BMW z serii 3. Natomiast po rozłożeniu siedzeń Volvo ma 1441 L i niestety w tym przypadku konkurencja jest lepsza. Znakomicie wyszła im cześć pasażerska, gdzie siedzenia są obszerne i pokryte dobrej jakości skórą. 

Do tego dochodzą dobrej jakości materiały na desce rozdzielczej. Wysocy pasażerowie nie będą mieli problemu z wygodą, ponieważ Volvo zadbało o odpowiednią przestrzeń.

Samochody, leasing ,volvo v60, wynajemSamochody, leasing ,volvo v60, wynajemSamochody, leasing ,volvo v60, wynajem

Jeśli lubisz dynamiczną jazdę, polecam silnik diesla 190 konny z przekładnią automatyczną, gdzie do setki rozpędza się w 8,5 sekundy.

Oczywiście nie jest to zbyt szybko, ale wystarczająco. V 60 posiada jeszcze tryb „dynamice ” co przez to szybciej zmienia biegi i lepiej reaguje na wciśnięcie gazu. Zawieszenie jest dość dobrze zestrojone, znakomicie tłumi nierówności, chociaż przy dużych wybojach dobiega hałas tylnej osi. Układ kierowniczy nie jest zbyt Precyzyjny, ale to nie samochód sportowy. Znakomicie zatem sprawdzają się hamulce, które potrafią zatrzymać samochód po 33,9 m.

Samochody, leasing ,volvo v60, wynajem

Samochody, leasing ,volvo v60, wynajem
foto/www.carmagazine.co.uk

Niestety w tej klasie premium jest dobra jakość i musimy za nią zapłacić. Najtańsze V60 Kosztuje 147 000 zł. Za diesla 190 konnego trzeba przygotować 158 700 zł. A po doposażeniu cena sięga 275 100 zł.

Podsumowując jak dla mnie super samochód i na pewno brałbym pod uwagę  zakup V60. A tobie jak się podoba? daj znać w komentarzu  pod artykułem.

„Jak jeździć nowym samochodem o połowę taniej,

a nawet mieć go zupełnie za Darmo”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *