Nowa generacja BMW X5

 

2019-bmw-x5 Samochody, leasing, wynajem

Czwarta generacja modelu X5. Na pierwszy rzut oka nie zmieniła się zbyt wiele, lecz zmiany są znaczne. Niemcy postanowili wrócić do korzeni sprzed lat i skupili się na właściwościach terenowych.

Dotychczas X5 nie była kojarzona z terenówką, tylko zwykłym suvem na miasto. Nie wiem, czy wiecie, ale pierwsza generacja X5 startowała w rajdzie Dakar. BMW chce pokazać, że potrafią budować terenówki, które mają konkurować z popularnym Land Roverem. 

Można zamówić pakiet off-roadowy, który składa się z mechanizmu różnicowego, który także jest oferowany wersji M sport. Opcją jest również pneumatyczne zawieszenie z przodu z kilkoma trybami jazdy terenowej, lecz musimy zadać sobie pytanie, czy to wystarczy, żeby konkurować i tak mocną marką Land Rover ? Jak dla mnie raczej nie. 

2019-bmw-x5 Samochody, leasing, wynajem

2019-bmw-x5 Samochody, leasing, wynajem

X5 będzie oferowana również wersji siedmioosobowej. Gama silników na rynek europejski to trzy 6-cylindrowe rzędowe jednostki o pojemności 3L. Jeden to benzyna pozostałe dwa diesel.

Nowe X pięć jest nafaszerowane dużą ilością elektroniki i można śmiało nazwać to, że samochód jest bardziej elektroniczne niż mechanicznie. Na pierwszy rzut oka na przednim zderzaku rzuca się radar, który obsługuje pięć układów asystujących kierowcę w tym także asystent pasa ruchu oraz system wykrywający pieszych.

2019-bmw-x5 Samochody, leasing, wynajem

Następną rewolucję jest elektroniczny kokpit o nazwie live Cockpit. Nie ma już tradycyjnych zegarów, tylko mamy dwa wyświetlacze pracujące w systemie siódmej generacji.

BMW jest tak nafaszerowane elektroniką, posiada aż 19 czujników i radarów. Fotele z funkcją masażu, chłodzone oraz podgrzewane.Oczywiście nie mogło zabraknąć bezprzewodowego ładowania i nietuzinkowego otwierania samochodu smartfonem.

Do atutów można zaliczyć znany już asystent parkowania, który różni się od obecnych w tym, że jest sterowany także układ hamulcowy oraz co więc potrafi zapamiętać 50-metrowy odcinek długości, który może pokonać bez kierowcy np. przy parkowaniu. 

2019-bmw-x5 Samochody, leasing, wynajem

2019-bmw-x5 Samochody, leasing, wynajem
Foto:/ www.motor1.com

Nadchodzą czasy, że samochody zaczynają się upodabniać do smartfonu.

BMW X5 jest pierwszym w historii modelem oferowanym na 22-calowych kołach, co znacznie zmienia jego wygląd na pozytywny.

Cena najtańszej wersji zaczyna się od 333 323 zł brutto.

Szczerze powiem że nawet podoba mi się ten samochód, a wam jak się podoba nowe X5? napiszcie pod spodem w kometarzach.

„Jak jeździć nowym samochodem o połowę taniej,

a nawet mieć go zupełnie za Darmo”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *